WMF1S39K-F
Mfr.Part #
WMF1S39K-F
Description
CAP FILM 0.039UF 100VDC AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Dielectric Material :
Polyester
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Length :
20.6mm
Diameter :
6.1mm
Life (Hours) :
500 hours
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.039µF
Voltage - Rated AC :
65V
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 65
REACH SVHC :
Unknown
Size / Dimension :
0.240Diax0.811L 6.10mmx20.60mm