WLSN054DZ0K680LB
Mfr.Part #
WLSN054DZ0K680LB
Description
INDUCTOR POWER 68UH 10% SMD
DC Resistance (DCR) :
460mOhm Max
RoHS :
Details
Current - Saturation (Isat) :
Rated Current-Max :
0.61 A
Test Frequency :
100 kHz
Series :
SN
Shielded :
No
Inductance :
68 µH
Type :
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Packaging :
MouseReel
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Size / Dimension :
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Construction :
RECTANGULAR
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Q @ Freq :
Tolerance :
±10%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Length :
5.8 mm
Application :
Power
Case/Size Code :
Width :
5.2 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Package Height :
4.5 mm
Supplier Device Package :
Package Width :
5.2 mm
Inductance-Nom (L) :
68 µH
Current Rating (Amps) :
610 mA
Height :
4.5 mm
Product :
Power Inductors
Brand :
Walsin
SMD/SMT
Walsin
Number of Terminals :
2
Mounting Type :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency - Self Resonant :
Package Length :
5.8 mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Functions :
1
Height - Seated (Max) :
0.191" (4.85mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Unshielded
DC Resistance :
0.46 Ω
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Surface Mount :
yes
Ratings :
Datasheets
WLSN054DZ0K680LB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD