WLSN032DZ0M470PB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLSN032DZ0M470PB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER 47UH 20% SMD
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance :
2.44 Ω
Case/Size Code :
Type :
Height :
2.1 mm
Shielded :
No
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance-Nom (L) :
47 µH
RoHS :
Details
Length :
3.3 mm
Material - Core :
Rated Current-Max :
0.36 A
Termination Style :
SMD/SMT
Product Status :
Active
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Number of Functions :
1
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating (Amps) :
360 mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Construction :
RECTANGULAR
Surface Mount :
yes
Reach Compliance Code :
Compliant
Test Frequency :
100 kHz
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Package Length :
3.3 mm
Q @ Freq :
Series :
SN
Product Category :
Power Inductors - SMD
Supplier Device Package :
Number of Terminals :
2
Tolerance :
±20%
Width :
3 mm
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Product Type :
Fixed Inductors
Inductance :
47 µH
Current - Saturation (Isat) :
Package Width :
3 mm
Mounting Style :
PCB Mount
Application :
Power
Ratings :
Frequency - Self Resonant :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Walsin
Package Height :
2.1 mm
DC Resistance (DCR) :
2.44Ohm Max
Shielding :
Unshielded
Brand :
Walsin
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
MouseReel
Product :
Power Inductors
Operating Temperature :
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Size / Dimension :
0.130" L x 0.118" W (3.30mm x 3.00mm)
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Datasheets
WLSN032DZ0M470PB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD