WLPN404018M680LE
Mfr.Part #
WLPN404018M680LE
Description
INDUCTOR POWER 68UH SMD
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Frequency - Self Resonant :
8.3MHz
Current Rating (Amps) :
320 mA
Inductance :
68 µH
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Q @ Freq :
Current - Saturation (Isat) :
520mA
Tolerance :
±20%
Datasheets
WLPN404018M680LE
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD