WLP75-1001-II
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLP75-1001-II
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC CONVERTER 12V 75W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Voltage - Output 1 :
12V
Power (Watts) :
75W
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cUL, NEMKO, UL
Feature :
Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
3.00Lx2.00W x 1.00 H 76.2mmx50.8mmx25.4mm
Number of Outputs :
1
Minimum Load Required :
No
Mounting Type :
Chassis Mount
Applications :
ITE (Commercial)
Operating Temperature :
-40°C~70°C With Derating
Current - Output (Max) :
6.25A
Series :
WLP75 (75W)
Type :
Open Frame
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input :
85V~264VAC 390VDC
Efficiency :
90%