WLP225-1002-II
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLP225-1002-II
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC CONVERTER 15V 120W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Voltage - Isolation :
3kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
120W 225W Forced Air
Operating Temperature :
-40°C~70°C With Derating
Voltage - Input :
85V~264VAC 390VDC
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cUL, NEMKO, UL
Minimum Load Required :
No
Voltage - Output 1 :
15V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current - Output (Max) :
8A
Efficiency :
92%
Feature :
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Type :
Open Frame
Applications :
ITE (Commercial)
Number of Outputs :
1
Size / Dimension :
4.00Lx2.00W x 1.00 H 101.6mmx50.8mmx25.4mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
WLP225 (225W)