WLCW2012Z0J10NPB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLCW2012Z0J10NPB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 10NH 0805
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Length :
2.29 mm
Current - Saturation (Isat) :
Mounting Style :
PCB Mount
Width :
1.73 mm
Product Category :
RF Inductors - SMD
Series :
CW
Mounting Type :
Surface Mount
Core Type :
Wirewound
Height - Seated (Max) :
0.060" (1.52mm)
Features :
Product Type :
Fixed Inductors
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Test Frequency :
500 MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Brand :
Walsin
Supplier Device Package :
Walsin
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Core Material :
Ceramic
Q @ Freq :
60 @ 500MHz
Inductance :
10 nH
Current Rating (Amps) :
600 mA
Height :
1.52 mm
Product Status :
Active
Type :
Drum Core, Wirewound
Packaging :
MouseReel
Self Resonant Frequency :
4.2 GHz
Tolerance :
±5%
Application :
High Reliability
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Shielding :
Shielded
Product :
RF Inductors
Frequency - Self Resonant :
4.2GHz
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Material - Core :
Ceramic
Datasheets
WLCW2012Z0J10NPB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD