WLCM1608Z2JR22TB
Mfr.Part #
WLCM1608Z2JR22TB
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
INDUCTOR FIXED 220NH 0603
Product Category :
RF Inductors - SMD
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product :
RF Inductors
Inductance Frequency - Test :
50 MHz
Walsin
Application :
High Frequency
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Mounting Style :
PCB Mount
Packaging :
MouseReel
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Frequency - Self Resonant :
400MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Brand :
Walsin
Q @ Freq :
8 @ 50MHz
Inductance :
220 nH
Features :
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Supplier Device Package :
DC Resistance (DCR) :
1.5Ohm Max
Product Type :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
300 mA
Datasheets
WLCM1608Z2JR22TB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD