WK73S3ATTE1R15F
Mfr.Part #
WK73S3ATTE1R15F
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Description
RES 1.15 OHM 1% 1.5W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1.5W
Resistance :
1.15Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.248W 3.10mmx6.30mm
Datasheets
WK73S3ATTE1R15F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73S3ATTE1R15F
WK73S Series, Thick Film, 1.15Ohm, 1.5W, ±1%, -55°C~155°C