WK73S2HTTE27LJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WK73S2HTTE27LJ
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Datasheet
Download
Description
RES 27M OHM 5% 1W 2010
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
200V
Series :
WK73S
Factory Lead Time :
9 Weeks
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Composition :
Thick Film
Size / Dimension :
0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
27mOhm
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
1W
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
600μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
200V
Package / Case :
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
WK73S2HTTE27LJ
KOA Speer Electronics, Inc. WK73S2HTTE27LJ
WK73S Series, Thick Film, 27mOhm, ±5%, -55°C~155°C