WK73R3ATTE93R1F
Mfr.Part #
WK73R3ATTE93R1F
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Description
RES 93.1 OHM 1% 2W 2512
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
93.1Ohm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.122Lx0.252W 3.10mmx6.40mm
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
WK73R3ATTE93R1F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R3ATTE93R1F
WK73R Series, Thick Film, 93.1Ohm, 2W, ±1%, -55°C~155°C