WK73R3ATTE6200F
Mfr.Part #
WK73R3ATTE6200F
Description
RES 620 OHM 1% 2W 2512
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1.5W
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Thick Film
Surface Mount :
yes
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
200V
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
600μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
620Ohm