WK73R3ATTE6192F
Mfr.Part #
WK73R3ATTE6192F
Description
RES 61.9K OHM 1% 2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
61.9kOhm
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.122Lx0.252W 3.10mmx6.40mm
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
WK73R3ATTE6192F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R3ATTE6192F
WK73R Series, Thick Film, 61.9kOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C