WK73R3ATTE5113F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WK73R3ATTE5113F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Datasheet
Download
Description
RES 511K OHM 1% 2W 2512
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Resistance :
511kOhm
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.252W 3.10mmx6.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Series :
WK73R
Ratings :
AEC-Q200
Composition :
Thick Film
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
WK73R3ATTE5113F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R3ATTE5113F
WK73R Series, Thick Film, 511kOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C