WK73R3ATTE49R9F
Mfr.Part #
WK73R3ATTE49R9F
Description
RES 49.9 OHM 1% 2W 2512
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.252W 3.10mmx6.40mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
49.9Ohm
Datasheets
WK73R3ATTE49R9F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R3ATTE49R9F
WK73R Series, Thick Film, 49.9Ohm, 2W, ±1%, -55°C~155°C