WK73R3ATTE4992F
Mfr.Part #
WK73R3ATTE4992F
Description
RES 49.9K OHM 1% 2W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.252W 3.10mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
49.9kOhm
Datasheets
WK73R3ATTE4992F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R3ATTE4992F
WK73R Series, Thick Film, 49.9kOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C