WK73R3ATTE4641F
Mfr.Part #
WK73R3ATTE4641F
Description
RES 4.64K OHM 1% 2W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.252W 3.10mmx6.40mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.64kOhm
Datasheets
WK73R3ATTE4641F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R3ATTE4641F
WK73R Series, Thick Film, 4.64kOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C