WK73R3ATTE332J
Mfr.Part #
WK73R3ATTE332J
Description
RES 3.3K OHM 5% 2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
200V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
2W
Surface Mount :
yes
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
8 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
600μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.252W 3.10mmx6.40mm
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
200V
Resistance :
3.3kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mounting Feature :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
1.5W
Datasheets
WK73R3ATTE332J
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R3ATTE332J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, WK73R Series, Thick Film, 3.3kOhm, 2W, ±5%, -55°C~155°C