WK73R3ATTE3301F
Mfr.Part #
WK73R3ATTE3301F
Description
RES 3.3K OHM 1% 2W 2512
Resistance :
3.3kOhm
ECCN Code :
EAR99
WK73R
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Power Rating :
1.5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
200V
Termination :
SMD/SMT
Height :
600μm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Size / Dimension :
0.122Lx0.252W 3.10mmx6.40mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Datasheets
WK73R3ATTE3301F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R3ATTE3301F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, WK73R Series, Thick Film, 3.3kOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C