WK73R3ATTE31R6F
Mfr.Part #
WK73R3ATTE31R6F
Description
RES 31.6 OHM 1% 2W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.252W 3.10mmx6.40mm
Resistance :
31.6Ohm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
WK73R3ATTE31R6F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R3ATTE31R6F
WK73R Series, Thick Film, 31.6Ohm, 2W, ±1%, -55°C~155°C