WK73R3ATTE25R5F
Mfr.Part #
WK73R3ATTE25R5F
Description
RES 25.5 OHM 1% 2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.122Lx0.252W 3.10mmx6.40mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
25.5Ohm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
WK73R3ATTE25R5F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R3ATTE25R5F
WK73R Series, Thick Film, 25.5Ohm, 2W, ±1%, -55°C~155°C