WK73R3ATTE2553F
Mfr.Part #
WK73R3ATTE2553F
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Description
RES 255K OHM 1% 2W 2512
Resistance :
255kOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.122Lx0.252W 3.10mmx6.40mm
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
2W
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
WK73R3ATTE2553F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R3ATTE2553F
WK73R Series, Thick Film, 255kOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C