WK73R3ATTE2202F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WK73R3ATTE2202F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Datasheet
Download
Description
RES 22K OHM 1% 2W 2512
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
1.5W
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
200V
Power (Watts) :
2W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
22kOhm
ECCN Code :
EAR99
Series :
WK73R
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Case Code (Metric) :
Composition :
Thick Film
Size / Dimension :
0.122Lx0.252W 3.10mmx6.40mm
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
600μm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
WK73R3ATTE2202F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R3ATTE2202F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, WK73R Series, Thick Film, 22kOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C