WK73R3ATTE1242F
Mfr.Part #
WK73R3ATTE1242F
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Description
RES 12.4K OHM 1% 2W 2512
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
12.4kOhm
Size / Dimension :
0.122Lx0.252W 3.10mmx6.40mm
Power (Watts) :
2W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Datasheets
WK73R3ATTE1242F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R3ATTE1242F
WK73R Series, Thick Film, 12.4kOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C