WK73R2JTTE2150F
Mfr.Part #
WK73R2JTTE2150F
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Description
RES 215 OHM 1% 1W 1812
Resistance :
215Ohm
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Composition :
Thick Film
Power (Watts) :
1W
Package / Case :
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Datasheets
WK73R2JTTE2150F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R2JTTE2150F
WK73R Series, Thick Film, 215Ohm, 1W, ±1%, -55°C~155°C