WK73R2JTTE1403F
Mfr.Part #
WK73R2JTTE1403F
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Description
RES 140K OHM 1% 1W 1812
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Resistance :
140kOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Datasheets
WK73R2JTTE1403F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R2JTTE1403F
WK73R Series, Thick Film, 140kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C