WK73R2HTTE1961F
Mfr.Part #
WK73R2HTTE1961F
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Description
RES 1.96K OHM 1% 1W 2010
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
1.96kOhm
Datasheets
WK73R2HTTE1961F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R2HTTE1961F
WK73R Series, Thick Film, 1.96kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C