WK73R2HTTE1621F
Mfr.Part #
WK73R2HTTE1621F
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Description
RES 1.62K OHM 1% 1W 2010
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Package / Case :
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
Resistance :
1.62kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
WK73R2HTTE1621F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R2HTTE1621F
WK73R Series, Thick Film, 1.62kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C