WK73R2BTTD5113D
Mfr.Part #
WK73R2BTTD5113D
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Description
RES 511K OHM 0.5% 3/4W 1206
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
511kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Datasheets
WK73R2BTTD5113D
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R2BTTD5113D
WK73R Series, Thick Film, 511kOhm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C