WK73R2BTTD2400D
Mfr.Part #
WK73R2BTTD2400D
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Description
RES 240 OHM 0.5% 1W 1206
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Factory Lead Time :
9 Weeks
Resistance :
240Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
WK73R2BTTD2400D
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R2BTTD2400D
WK73R Series, Thick Film, 240Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C