WK73R2ATTD473J
Mfr.Part #
WK73R2ATTD473J
Package / Case
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Description
RES 47K OHM 5% 3/4W 0805
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
47kOhm
Package / Case :
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.049Lx0.079W 1.25mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
WK73R2ATTD473J
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R2ATTD473J
WK73R Series, Thick Film, 47kOhm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C