WK73R2ATTD203J
Mfr.Part #
WK73R2ATTD203J
Package / Case
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Description
RES 20K OHM 5% 1W 0805
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.049Lx0.079W 1.25mmx2.00mm
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
20kohm
Datasheets
WK73R2ATTD203J
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R2ATTD203J
WK73R Series, Thick Film, 20kOhm, 1W, ±5%, -55°C~155°C