WK73R1JTTD3901F
Mfr.Part #
WK73R1JTTD3901F
Package / Case
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Description
RES 3.9K OHM 1% 1/2W 0603
Resistance :
3.9kohm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
WK73R1JTTD3901F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R1JTTD3901F
WK73R Series, Thick Film, 3.9kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C