WK73R1JTTD30R0F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WK73R1JTTD30R0F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Datasheet
Download
Description
RES 30 OHM 1% 1/2W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
WK73R
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Size / Dimension :
0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm
Composition :
Thick Film
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
30Ohm
Tolerance :
±1%
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
WK73R1JTTD30R0F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R1JTTD30R0F
WK73R Series, Thick Film, 30Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C