WK73R1JTTD2550F
Mfr.Part #
WK73R1JTTD2550F
Package / Case
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Description
RES 255 OHM 1% 1/2W 0603
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Size / Dimension :
0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
255Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
WK73R1JTTD2550F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R1JTTD2550F
WK73R Series, Thick Film, 255Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C