WK73R1JTTD2321F
Mfr.Part #
WK73R1JTTD2321F
Package / Case
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Description
RES 2.32K OHM 1% 1/2W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
2.32kOhm
Datasheets
WK73R1JTTD2321F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R1JTTD2321F
WK73R Series, Thick Film, 2.32kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C