WK73R1ETTP6980F
Mfr.Part #
WK73R1ETTP6980F
Package / Case
Wide 0402 (1005 Metric), 0204
Description
RES 698 OHM 1% 1/3W 0402
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
698Ohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.020Lx0.039W 0.50mmx1.00mm
Package / Case :
Wide 0402 (1005 Metric), 0204
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
WK73R1ETTP6980F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R1ETTP6980F
WK73R Series, Thick Film, 698Ohm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C