WK73R1ETTP6191F
Mfr.Part #
WK73R1ETTP6191F
Package / Case
Wide 0402 (1005 Metric), 0204
Description
RES 6.19K OHM 1% 1/3W 0402
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.020Lx0.039W 0.50mmx1.00mm
Package / Case :
Wide 0402 (1005 Metric), 0204
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
6.19kOhm
Datasheets
WK73R1ETTP6191F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R1ETTP6191F
WK73R Series, Thick Film, 6.19kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C