WK73R1ETTP242J
Mfr.Part #
WK73R1ETTP242J
Package / Case
Wide 0402 (1005 Metric), 0204
Description
RES 2.4K OHM 5% 1/3W 0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
2.4kohm
Size / Dimension :
0.020Lx0.039W 0.50mmx1.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Wide 0402 (1005 Metric), 0204
Datasheets
WK73R1ETTP242J
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R1ETTP242J
WK73R Series, Thick Film, 2.4kOhm, 0.333W 1/3W, ±5%, -55°C~155°C