WI106266WP40236BJ2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WI106266WP40236BJ2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Nonstandard, Screw Terminals
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4000PF 20KV SCREW
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
4000pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Rated :
20000V 20kV
Height Seated (Max) :
10.768 273.50mm
Package / Case :
Nonstandard, Screw Terminals
Mount :
Chassis Mount
Size / Dimension :
4.173Dia 106.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
WI106266WP40236BJ2
4000pF 20000V 20kV Ceramic Capacitor ±10% 4.173Dia 106.00mm Chassis Mount Nonstandard, Screw Terminals
WI106266WP40236BJ2 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 4.173Dia 106.00mm.
WI106266WP40236BJ2 Features
a size/dimension of 4.173Dia 106.00mm