WF165270WJ75238BJ1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WF165270WJ75238BJ1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Nonstandard, Screw Terminals
Datasheet
Download
Description
CAP CER 7500PF 14KV SCREW
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
TWXF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Nonstandard, Screw Terminals
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Capacitance :
7500pF
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
14000V 14kV
Mount :
Chassis Mount
Height Seated (Max) :
10.630 270.00mm
Size / Dimension :
6.496Dia 165.00mm
Mounting Type :
Chassis Mount
Vishay WF165270WJ75238BJ1
TWXF 7500pF 14000V 14kV Ceramic Capacitor ±20% 6.496Dia 165.00mm Chassis Mount Nonstandard, Screw Terminals
WF165270WJ75238BJ1 Overview
Programs on this device are of 6.496Dia 165.00mm size/dimension.
WF165270WJ75238BJ1 Features
a size/dimension of 6.496Dia 165.00mm