WF095220WF50236BJ1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WF095220WF50236BJ1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Nonstandard, Screw Terminals
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5000PF 12KV SCREW
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
17 Weeks
Height Seated (Max) :
8.661 220.00mm
Capacitance :
5000pF
Size / Dimension :
3.740Dia 95.00mm
Mount :
Chassis Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TWXF
Mounting Type :
Chassis Mount
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
12000V 12kV
Package / Case :
Nonstandard, Screw Terminals
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
Vishay WF095220WF50236BJ1
TWXF 5000pF 12000V 12kV Ceramic Capacitor ±10% 3.740Dia 95.00mm Chassis Mount Nonstandard, Screw Terminals
WF095220WF50236BJ1 Overview
A program's size/dimension is 3.740Dia 95.00mm for this device.
WF095220WF50236BJ1 Features
a size/dimension of 3.740Dia 95.00mm