WDU24-500
Mfr.Part #
WDU24-500
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
Stock
15
In Stock :
15
Power Rating :
12W
Max Input Voltage :
120V
REACH SVHC :
Unknown
Output Power :
18W
Operating Temperature :
-10°C~40°C
Voltage - Input :
120VAC
Voltage - Output 1 :
24V
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Nominal Output Voltage :
24V
Size / Dimension :
3.15Lx2.36W x 1.89 H 80.0mmx60.0mmx48.0mm
Max Output Current :
500mA
Current - Output 1 :
500mA
Output Current :
500mA
Max Output Power :
18W
Datasheets
WDU24-500
Triad Magnetics WDU24-500
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD