WD2F100WB3AR300
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WD2F100WB3AR300
Manufacturer
JAE Electronics
Description
CONN RCPT 100POS SMD GOLD
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
JAE Electronics
Product Category :
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Number of Positions :
104 (100 + 4 Power)
Feature :
Board Guide
Published :
2008
Pitch :
0.020 0.50mm
Number of Rows :
2
Contact Finish :
Gold
Connector Type :
Receptacle, Center Strip Contacts
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Contact Finish Thickness :
11.8μin 0.30μm
Series :
WD2
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Above Board :
0.457 11.60mm
Datasheets
WD2F100WB3AR300
JAE Electronics WD2F100WB3AR300
Receptacle, Center Strip Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.020 0.50mm Surface Mount 104 (100 + 4 Power) Positions WD2 Gold