WB0402T5N6SC
Mfr.Part #
WB0402T5N6SC
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
WW IND 0402 5.6NH .3NH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
DC Resistance (DCR) :
83mOhm Max
Q @ Freq :
20 @ 250MHz
Current Rating (Amps) :
760 mA
Inductance :
5.6 nH
Tolerance :
±0.2nH
Frequency - Self Resonant :
4.8GHz
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.66mm)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.047 L x 0.025 W (1.19mm x 0.64mm)
Datasheets
WB0402T5N6SC
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. WB0402T5N6SC
WB0402T5N6SC datasheet pdf and Unclassified product details from CAL-CHIP stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD