WB0402T3N3SC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WB0402T3N3SC
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
WW IND 0402 3.3NH .3NH
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
3.3 nH
Series :
WB
Supplier Device Package :
Q @ Freq :
19 @ 250MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±0.2nH
Current - Saturation (Isat) :
Size / Dimension :
0.047 L x 0.025 W (1.19mm x 0.64mm)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Package :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
66mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Type :
Drum Core, Wirewound
Shielding :
Unshielded
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.66mm)
Material - Core :
Ceramic
Product Status :
Active
Features :
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Current Rating (Amps) :
840 mA
Ratings :
Datasheets
WB0402T3N3SC
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. WB0402T3N3SC
WB0402T3N3SC datasheet pdf and Fixed Inductors product details from CAL-CHIP stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD