WAD150-48S48W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WAD150-48S48W
Manufacturer
P-DUKE Technology, Inc.
Description
DC/DC CONVERTER 48V 154W
Manufacturer :
P-DUKE Technology, Inc.
Product Category :
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS :
Non-Compliant
Resistance :
52.3 Ω
Length :
3.81 mm
Features :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Max Power Dissipation :
100 mW
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65 °C
Diameter :
1.78 mm
Composition :
Metal Film
Width :
1.78 mm
Lead Free :
Contains Lead
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
0.001 %
Max Operating Temperature :
175 °C
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Tolerance :
0.1 %
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
100 mW