W5282-12PG-524
Mfr.Part #
W5282-12PG-524
Description
CONN RCPT MALE 12POS SOLDER CUP
Voltage - Rated :
600V
Cable Opening :
0.240 ~ 0.270 (6.10mm ~ 6.86mm)
Number of Positions :
12
Feature :
Backshell, Cable Clamp
Datasheets
W5282-12PG-524
Receptacle, Male Pins Thermoplastic Free Hanging (In-Line) 12 Positions Solder Cup Gold E Bayonet Lock
W5282-12PG-524 Overview
W5282-12PG-524 Features
W5282-12PG-524 Applications
There are a lot of Conxall/Switchcraft
W5282-12PG-524 Circular Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER