W3F41A4708AT1A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W3F41A4708AT1A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 47PF 100V 1206
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Feed Through Capacitors
Dielectric :
C0G
Published :
Current Rating :
300mA
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
10
Resistance :
600mOhm
Voltage - Rated AC :
100V
JESD-609 Code :
e3
DC Resistance (DCR) (Max) :
600mOhm
Additional Feature :
PLATED TERMINATION
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Package / Case :
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Length :
3.25mm
Lead Free :
Lead Free
Insulation Resistance :
1GOhm
Depth :
1.6mm
Terminal Pitch :
760μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.128Lx0.063W 3.25mmx1.60mm
Tolerance :
-20% +50%
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
MATTE TIN
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Output Current :
300mA
Voltage :
100V
REACH SVHC :
No SVHC
Mount :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Series :
W3F4
Capacitance :
47pF
Case Code (Imperial) :
Number of Capacitors :
4
Packing Method :
Tape and Reel
Height :
1.2192mm
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
W3F41A4708AT1A
Introducing Feed Through Capacitors KYOCERA AVX W3F41A4708AT1A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Number of Pins:10, Package / Case:1206 (3216 Metric), 4 PC Pad, Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:100V, W3F41A4708AT1A pinout, W3F41A4708AT1A datasheet PDF, W3F41A4708AT1A amp .Beyond Feed Through Capacitors KYOCERA AVX W3F41A4708AT1A ,we also offer NFM18CC222R1C3D, NFM18CC471R1C3D, NFM18CC101R1C3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.