W3A45C473MAT2F
Mfr.Part #
W3A45C473MAT2F
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 0.047UF 50V X7R 0612
Capacitor Networks, Arrays
Series :
IPC
Capacitance :
0.047µF
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
8
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Number of Elements :
1
Termination :
SMD/SMT
Number of Capacitors :
4
Circuit Type :
Isolated
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
1.35mm
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Number of Pins :
2
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Width :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Characteristics Code :
X7R
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
W3A45C473MAT2F
KYOCERA AVX W3A45C473MAT2F
IPC Series 0.047μF ±20% 8 Terminations X7R 0612 (1632 Metric) Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 50V Ceramic Surface Mount